כותרת עילית

ניוזלטר דצמבר 2016 

דברי פרידה

חברים יקרים, 

אני פורשת לגמלאות ומסיימת בימים אלה את תפקידי כמנכ"לית עמותת דרור. 

הייתה לי הזכות לעבוד לגדול ולצמוח יחד עם עמותת דרור.                                               
הגעתי לעמותה לפני 26 שנים, כאשר היו בעמותה 4 דירות ל 15  דיירים. כיום אנו מלווים כ - 130 דיירים בדירות שותפים ובדירות עצמאיות. פתחנו במהלך השנים מרכז אומנות ייחודי, ראשון מסוגו בארץ, לאמנים משתקמים, יחד עם עיריית רעננה. בנוסף פתחנו מועדון חברתי, המופעל בחלקו על ידי משתקמים. למדנו בשנים האחרונות כי הגישה השיקומית השתנתה בעולם הרחב  ועל כן הטמענו גישות חדשות, המוכיחות את עצמן  ומקדמות את המשתקמים יותר מאשר בעבר.
 

כל יום בעבודה היה בעל משמעות רבה  עבורי. כל מה שעשיתי , מטרתו הייתה אחת: קידום ושיפור חיי המשתקמים. התרגשתי לשמוע מאמנים, כי אלמלא בית היוצר לא הייתה כל סיבה לקום בבוקר, או כשמשתקמים בדיור סיפרו לי כמה חייהם השתנו מאז הגיעו לדיור בדרור ועוד כהנה וכהנה סיפורים. שמחתי עם כל משתקם אשר עשה צעד אחד קדימה, התעצבתי ודאגתי כאשר היו נסיגות, ולא יכולנו לעזור יותר. שמורה לי בלב פינה חמה לכל אחד ואחד מהמשתקמים שליווינו במשך השנים. מעריכה את כולם על התמדה וההתקדמות בתהליך המורכב של שיקום והחלמה ומאחלת לכם הצלחה בהמשך הדרך ושתמיד תהיו מלאי תקווה ואמונה. 

שמחתי להכיר באופן אישי את המשפחות היקרות ותמיד הייתי מלאת הערכה על התמיכה, הגיבוי והאמון שנתנו בעמותה ובפעילותה. הסוד להצלחתנו טמון בשיתוף הפעולה איתכם. תודה לכם. 

בעמותה פגשתי את ישראל היפה:                                                                                   
חברי הוועד המנהל, אשר עושים ימים רבים בהתנדבות למען העמותה ותורמים את זמנם וכשרונותיהם. אני מודה לחברי הועד המנהל על האמון והתמיכה שהעניקו לי במהלך שנות עבודתי. 
צוות עובדים מדהימים, המתמודדים עם מטלות מקצועיות מורכבות ועושים כל אשר בידם לסייע למשתקמים.                                                                                                           

מתנדבים יקרים, המלווים אותנו בנאמנות ובמסירות, במשך שנים בבית היוצר ובדיור.
עובדים מקצועיים ומסורים במשרד הבריאות, המוסד לביטוח לאומי והשותפים שלנו מעיריית רעננה. 

אני פורשת לגמלאות עם סיפוק אדיר, תרמתי לפיתוח  העמותה, נתרמתי בכך שלמדתי כל יום דברים חדשים, צמחתי וגדלתי כל יום מחדש. אני מברכת ומודה על החוויה וההזדמנות שניתנה לי לעבוד בדרור, לתת ולקבל באותה המידה.                                                                                      
אני מאחלת למחליפתי בתפקיד מרגנית ריינס, הצלחה ועמידה במשימות החדשות העומדות בפני דרור. 

בברכה חמה,  

רינה לנצ'נר 

מנכ"ל 

דרור העמותה לשיקום נפשי בקהילה ע"ר 

 

רינה לנצ'נר המנכל"ית היוצאת, מקבלת תעודת הוקרה מדניאלה אורן יו"ר חבר הנאמנים

---

דני רובס בארוע ההתרמה השנתי של עמותת דרור 

 

קהל רב שמנה כ - 400 איש גדש את אולם יד לבנים ברעננה, בארוע ההתרמה השנתי של עמותת דרור. את הארוע פתחנו בקבלת פנים חגיגית וטכס שכלל ברכות מאורחי הכבוד, מר זאב בילסקי ראש העיר רעננה, הגב' רונית דודאי, ממונה שיקום אגף בריאות הנפש במשרד הבריאות ומר משה גרין יו"ר העמותה. בטכס הוענקה תעודת הוקרה לגב' רינה לנצ'נר, מנכ"לית העמותה, שפורשת בימים אלה לגמלאות. הגב' נעמי סטוצ'ינר, חברת הוועד המנהל שהנחתה את הארוע ציינה ש"הערב אנחנו מצדיעים לרינה ומודים לה מקרב לב על העשייה המדהימה שהביאה את עמותת דרור למקום המכובד בו היא נמצאת".
בערב הזה זכינו לשמוע לראשונה הרכב מוסיקלי של 4 משתקמים בדרור, שריגשו את הקהל והשאירו להם טעם של עוד. תצוגה ומכירה של מוצרים מבית היוצר בכניסה לארוע, עוררה עניין רב של המבקרים, שהתפלאו מהרמה הגבוהה והמקצועית של מוצרי האומנות.
את הארוע סיימנו במופע המרכזי של הזמר דני רובס שהקדיש את השיר הראשון "משהו חדש מתחיל" לרינה לנצ'נר עם איחולים וברכות להמשך דרך מוצלחת.   

אנו מודים לכל המשתתפים שכיבדו אותנו בנוכחותם ולכל נותני החסות, התורמים, החברות שתרמו כיבוד ויין וצוות המתנדבים, שהפכו את הארוע לארוע מכובד ומרגש מאין כמותו. תודה לכם מעומק הלב.   

זאב בילסקי ראש עיריית רעננה ומשה גרין יו"ר עמותת דרור

---

מיזם אמנותי נחנך בבית היוצר

מיזם אמנותי, פרי עבודתם של שבעה אמנים משתקמים, נחנך ביוני ומוצג לראווה בכניסה לבית היוצר. המיצג כולל שישה ציורים מרהיבים, מבוסס על אירועים וחוויות אישיות, שקיבלו ביטוי אמנותי ומעבירים מסר של תקווה ואופטימיות. הפרוייקט נעשה במסגרת הכשרה מעשית של נעמי חן גורדון ומרים אור, סטודנטיות מהמכללה לחברה ואומניות בנתניה.

ברכות ותודה למנחות ולאמנים המשתקמים.

---

חדשות דרור

עלייה במס' הדיירים - גידול של 10% במס' המשתקמים בדיור במהלך חצי השנה האחרונה. סה"כ מלווים 130 משתקמים.

פותחים דירה חדשה - בימים אלו אנו שוקדים על פתיחת דירה חדשה למשתקמים צעירים בגילאי 20-40, שייתן מענה מתאים לצרכים של בני קבוצת גיל זו.

מועדון חברתי - ממשיך לפעול פעמיים בשבוע ,עם מגוון פעילויות מעניינות ומהנות: שירה בציבור, סדנת ניהול תקציב, הרצאה בנושא מיצוי זכויות והקשר בין אומנות ובריאות נפשית. יום פעילות אחד מועבר במלואו, על ידי משתקמים.

---